gototopgototop

Ośrodek Rozwoju Osobistego

Tydzień Małżeństwa

Człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć, ani kim jest, ani jaka jest jego prawdziwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostatecznie przeznaczenie.

Jan Paweł II

Start Archiwum

23.11.12 - Wykład otwarty - Opieka duszpasterska i psychologiczna nas osobami homoseksualnymi

Opieka duszpasterska i psychologiczna nad osobami homoseksualnymi

Wykładowca:  Bogna Białecka - psycholog

Część 1: Opieka duszpasterska nad osobami homoseksualnymi - porady praktyczne (90 minut)
Treść:
» Jakie są najczęstsze mity dotyczące homoseksualizmu?
» Co Kościół naucza na temat homoseksualizmu i dlaczego?
» Jakie są praktyczne zalecenia dotyczące pracy duszpasterskiej z osobami homoseksualnymi?


W wykładzie zostaną wykorzystane fragmenty wykładów dr Josepha Nicolosiego (2011) i dr Philipa Suttona (2012), ekspertów specjalizujących się w pomocy terapeutycznej osobom odczuwających pociąg seksualny wobec własnej płci.

Część 2: Opieka psychologiczna wobec osób doświadczających nieakceptowanego pociągu seksualnego wobec własnej płci (90 minut)

Treść: Wykład przedstawiający pracę z osobami homoseksualnymi koncentrować się będzie na omówieniu dwóch studiów przypadku. Jeden ukazuje przebieg terapii, a także jej momenty trudne. Drugi - zastosowanie konkretnej metody EMDR do redukcji niechcianego pociągu seksualnego wobec własnej płci.

Uczestnikom wykładu rozdane zostaną materiały szkoleniowe wraz z kompletem nagrań na DVD  wykładów dr Nicolosiego w Polsce w roku 2011. O ile uda się opracować materiały - także DVD z kompletem wykładów dr Philipa Suttona z października 2012.

Zapraszamy psychologów i psychiatrów, którzy w praktyce terapeutycznej spotykają klientów cierpiących ze względu na nieakceptowane odczucia homoseksualne.

 
O wykładowcy:
Bogna Białecka, psycholog, prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, członek Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, stały współpracownik "Przewodnika Katolickiego" gdzie od 2001 r publikuje artykuły psychologiczne, autorka szeregu książek psychologicznych o charakterze poradnikowym. Więcej informacji
http://www.bognabialecka.pl

23.11.2012r. godz.17.00

Dolny Kościół w Parafii pw. Św. Mikołaja w Gdyni,
Gdynia Chylonia ul. Św. Mikołaja 1   (SKM - stacja Gdynia Leszczynki)
Załączniki:
Pobierz (ulotka-wykład-homoseksualizm.doc)ulotka-wykład-homoseksualizm.doc[ ]96 Kb