Marta Dziuda

Psychoterapeutka, doradca rodzinny

Przyjmuję w prywatnym gabinecie: Sopot, ul. Wyspiańskiego 16

marta.anna.dziuda@gmail.com

503 060 694

Jestem po czwartym roku 4-letniego Studium Psychoterapii Integratywnej INTEGRA w Warszawie, w trakcie uzyskania dyplomu.

W pracy z klientem integruję kilka nurtów terapeutycznych. Specjalizuję się głównie w Terapii Schematów i łączę z elementami Gestalt oraz ISTDP.

Spotkanie dwojga ludzi w gabinecie terapeutycznym i budowanie relacji jest bezpieczną przestrzenią, w której mają szansę się wydobyć siły twórcze, przypominają cenne wartości, ale także momenty trudne, przełomowe i niekiedy bolesne. W trakcie terapii jest także czas, żeby rozwijać swój wielki Projekt jakim jest życie wewnętrzne i nabierać odwagi, by wprowadzać zmiany. Bardzo celnie pisał na ten temat Chris Bradford w powieści o młodym Samuraju: ”Odwaga to nie brak lęku, lecz raczej decyzja, że coś innego jest ważniejsze niż lęk”. Osobą, która inspiruje mnie od wielu lat i zapala do twórczej pracy terapeutycznej jest psychiatra oraz psychoterapeuta egzystencjalny Irvin D.Yalom. Biorę od niego przede wszystkim „tu i teraz” w relacji z pacjentem, kreatywność oraz autentyczność.

Prywatnie: Jestem żoną, mamą czwórki dzieci i klasycznym molem książkowym. Czytam na głos z dziećmi, z mężem, na spacerze, chodząc po górach (bo kto czyta, nie błądzi na szlaku :)) i wieczorem – na dobry sen.

Doświadczenie zawodowe:

  • Prowadzę prywatną praktykę psychoterapeutyczną w podejściu integratywnym
  • Założyłam i prowadziłam od 2016 roku Telefon Zaufania i Netporadnię „Kobieta w pigułce” dla osób w nieplanowanej ciąży oraz z doświadczeniem straty okołoporodowej.
  • Od 2018 przez dwa lata współtworzyłam stowarzyszenie „Dwie kreski”.
  • Od 2022 prowadzę szkolenia wolontariuszy Fundacji Save a Life ( m.in. dbanie o swój dobrostan, rozpoznawanie emocji, praca z „wewnętrznym dzieckiem”, przeciwdziałanie wypaleniu wolontariusza, komunikacja w zespole).
  • Odbyłam Staż na Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowych i Depresyjnych w Gdańsku oraz w Oddziale gdańskim SPCh-u.
  • Od 2015 jestem Doradcą Rodzinnym.
  • Regularnie uczestniczę w superwizji, treningach psychoterapeutycznych .
  • Odbyłam szereg szkoleń prowadzonych przez terapeutów „Żywej Nadziei” m.in. dotyczących traumy, zaniedbania, przemocy, syndromu postaborcyjnego, syndromu ocaleńca, odzyskiwania macierzyństwa po stracie dziecka.